ثبت نام
          
منوى اصلي
 مقالات سایت
 اتوماسیون صنعتی
 میکروکنترلر
 برق صنعتی
 مخابرات
 برق قدرت

 کنترل وابزاردقيق
 شبكه هاي صنعتي
 روباتيك
 مقالات آموزشي الكترونيك
 ارسال اخبارو مقالات
 تماس با ما
 نرم افزار
 اتوماسیون صنعتی
 برق صنعتی وکنترل
 برق فدرت
 برق الکترونیک
 برق روشنایی
 فني ومهندسي
 استانداردهاي صنعتي
 نرم افزارهاي جامع مديريت
 دوره های آموزشی
 مقدماتي STEP 7 
 پيشرفته STEP 7
 شبکه هاي  PROFIBUS  
 مانيتورينگ  (WINCC(1
  مانيتورينگ  (WINCC(2
 ميني پي ل سي LOGO
 نرم افزار مهندسی ePLAN 5
 نرم افزار مهندسيePLANP8
 طراحي  روشنايي DIALUX
 سيستمهاي قدرت ETAP
 كنترل و ابزاردقيق INTOOLS
 كنترل وابزاردقيق
 برنامه زماني دوره ها 
 پروژه ها
 اتوماسيون صنعتي
 سيستم مديريتي  BMS
 كتب وجزوات تدوين شده
 كنترل وابزار دقيق
 برق صنعتي والکترونیک
 دوره هاي آموزشي
 توليد كابلهاي ارتباطي
 نرم افزارهاي مهندسي
 نمايندگي محصولات
نمايندگي فروش آلن برادلي
نمايندگي ميتسوبيشي الكتريك
 تجهيزات اتوماسيون صنعتي 
 اشنایدر الکتریک
 

 بخشهاي سايت
 فروشگاه اينترنتي
 وبلاگ سايت
 تبليغات رايگان صنعت نما
  انجمن کنترل وابزاردقیق
 اخبار سايت

 بخشهای کار بری
 نظر ستجی
 جستجو
 معرفی به دوستان
 ارسال اخبارو مقالات
 سوالات رایج
 دریافت فایل
 تبليغات
 تماس با ما
 
آخرین ارسالها
کل موضوعات 220
کل ارسال ها 353
کل بازديد ها 1907614
کل پاسخ ها 133
کل اعضا 4088
آخرين 20 ارسال انجمن

نماينده ميتسوبيشي الكتريك
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : شنبه، 5 مرداد ماه ، 1398

دانلود Catalog CA01
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1398

نماينده الن برادلي AB در ايران
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 18 فروردين ماه ، 1398

فروش PLC های میتسوبیشی
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 18 فروردين ماه ، 1398

نمايندگی آلن بردلي
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 18 فروردين ماه ، 1398

PLC های پاناسونیک
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : شنبه، 18 اسفند ماه ، 1397

پی ل سی Modicon M340
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : چهارشنبه، 10 بهمن ماه ، 1397

نماینده میتسوبیشی الکتریک
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : دوشنبه، 9 مهر ماه ، 1397

كابل های برنامه ريزي زيمنس
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 8 مهر ماه ، 1397

كد تخفيف 10% فروشگاه سافت پويا
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 21 مرداد ماه ، 1397

نرم افزار داريو هاي آلن برادلي
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 3 تير ماه ، 1397

نرم افزارهاي Allen Bradley
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 3 تير ماه ، 1397

MicroLogix™ 1100
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : جمعه، 4 خرداد ماه ، 1397

فروش PLC آلن برادلي
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : شنبه، 22 ارديبهشت ماه ، 1397

پك سخت افزاري SLC500 PLC
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 6 اسفند ماه ، 1396

ALLEN BRADLEY 1747-UIC
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : دوشنبه، 30 بهمن ماه ، 1396

آلن برادلي 1769 Compact I/O
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : سه شنبه، 7 شهريور ماه ، 1396

اينورترهاي میتسوبیشی الکتریک
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : دوشنبه، 4 بهمن ماه ، 1395

درخواست نرم افزار scout 4.4
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : چهارشنبه، 8 دي ماه ، 1395

اخبار واطلاعيه هاي سافت پويا
ارسال شده توسط softpooya_co در مورخه : يكشنبه، 21 آذر ماه ، 1395

تالار گفتمان جستجو
 
گروه مهندسي سافت پويا: تالار گفتمان

softpooya.com :: نمايش موضوعات - نگاهی به شرکت زیمنس
softpooya.com صفحه اول انجمن

`

نگاهی به شرکت زیمنس

 

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع    

   softpooya.com صفحه اول انجمن -> SIMATIC S7-300

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

softpooya_co
مدیر سایت
مدیر سایت

وضعيت: آفلاين
15 مرداد ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 287
محل سكونت: تهران

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 27 بهمن ماه ، 1390 18:10:39    موضوع مطلب: نگاهی به شرکت زیمنس پاسخ همراه با اعلان

خاندان زيمنس حق زيادي بر گردن مردم آلمان و جهان دارند. در راس اين خاندان، ورنر زيمنس كشاورززاده جوان علاقه‌مند به رشته برق است كه با همت والاي خود شركت عظيمي را تاسيس كرد كه امروزه به همين نام شناخته مي‌شود. 160 سال پيش اين اتفاق روي داد و در طي چندين دهه و چندنسل، برادران و پسران و نوه‌هاي ورنر، رهبري شركت را برعهده گرفتند و آن را از ميان طوفانهاي دو جنگ جهاني و رقابت با شركتهاي بزرگ سرفراز بيرون آوردند. ورنر زيمنس، خود يك شخصيت علمي و صنعتي بود كه اصول ديناموالكتريك را كشف كرد و بنيان مهندسي برق را تحكيم بخشيد و اكنون شركت زيمنس نيز در اين مسير به‌عنوان سرآمدترين شركت جهاني در صحنه حضور دارد. فروش شركت در سال 2006، از مرز 100 ميليارد دلار فراتر رفت و دامنه فعاليت آن به بيش از 190 كشور گسترش يافت. كلاوس كلاينفيلد مديرعامل كنوني شركت براي حفظ ميراث 160 ساله شركت و پاسداري از شان صدها اختراع و امتياز انحصاري آن، رو به آينده دارد و براساس برنامه افق 2020، تصويري از آينده ترسيم كرده است كه در آن شركت بتواند ارزش پايدار خلق كند.

تاريخچه
160 سال پيش، در سال 1847، مهندس جوان ورنر زيمنس شركت مشترك تلگراف زيمنس – هالسكه را تاسيس كرد. او سالها در زمينه مباني مهندسي برق كار كرد و سرانجام در سال 1866 اصول ديناموالكتريك را كشف كرد. اين كشف، ايده استفاده از جريان برق را به‌عنوان يك منبع مولد مطرح ساخت. بدين ترتيب، شركتي كه او در جهت توسعه ايده‌ها و اختراعاتش تشكيل داد، روزبه‌ روز با كمك برادرش كارل زيمنس مسير پيشرفت و ترقي را پيمود. فرزند او، ويلهلم زيمنس كه از 1890 تا 1919 سمت مديريت شركت را به‌عهده داشت، نقش مهمي در توسعه شركت ايفا كرد. پس از او، تا سال 1941 فردريش، سومين فرزند ورنر زيمنس رهبري شركت را به‌عهده گرفت. باآغاز جنگ جهاني، نوه ورنر به‌مدت 15 سال مديريت شركت را انجام داد، اما كسي كه بيشترين نقش را در بازسازي زيمنس، پس از جنگ جهاني دوم ايفا كرد، نوه ديگر ورنر، ارنست زيمنس بود. هم او بود كه در سال 1966شركتي را كه امروزه به عنوان زيمنس (AG) مي شناسيم، تاسيس كرد و تا 1971 رهبري آن را به‌عهده داشت. مديريت در دهه بعد برعهده برنهارد پلتنر بود و دهه بعد نيز هاسين هالسكه اين مسئوليت را انجام داد. از سال 1992 كه هانريش پيرر رهبري شركت را بردوش گرفت، زيمنس تحول يافت و از يك شركت متكي بر مشتريان عمومي در بازار به شركتي كه در بازار رقابت جهاني انتظارات سهامداران را برآورده مي‌ساخت، تبديل شد.
امروزه شركت زيمنس در حوزه‌هاي قدرت، اتوماسيون، كنترل، اطلاعات و ارتباطات، نيروگاه، پزشكي، حمل ونقل و خدمات فعاليت دارد و در برخي حوزه‌ها نظير صنعت اتوماسيون، فناوري سيستم‌هاي تصويربرداري طبي، نوآوري در مديريت اطلاعات فرايندهاي بهداشت و سلامت، سرآمد شركتهاي مهندسي برق و الكترونيك است.

چشم‌انداز
چشم‌انداز شركت زيمنس چنين است: عرضه‌كننده نوآوريهاي جهشي، ارائه‌دهنده مزيت رقابتي به مشتريان و خلق ارزش پايدار.

تحقيق و توسعه
حوزه فعاليتهاي تحقيق و توسعه در زيمنس بسيار گسترده و متنوع است: مواد نوين، روشهاي بيومتري، تجهيزات نوين آناليز در پزشكي، بهداشت ديجيتال، ماشينها و شبكه‌هاي هوشمند، نرم‌افزار، فناوري حسگرها، منابع نوري جديد، روبوت‌ها، انرژي‌هاي تميز، خدمت از راه دور و تداركات و پشتيباني. در 100 سال گذشته، محققان زيمنس اولين لامپ پايدار را براي استفاده در فيلامان روشنايي ابداع كردند. 30 هزار مهندس نرم افزار در زيمنس به‌كار مشغول هستند. تعداد ثبت اختراع محققان شركت در سال 2005 بالغ بر 8800 بوده است.
در سال 2006، 10410 اختراع از جانب زيمنس به ثبت رسيده است. بدين ترتيب از لحاظ تعداد ثبت اختراع، شركت زيمنس در آلمان رتبه اول و در اروپا دوم و در آمريكا، دهم را داراست. هزينه تحقيق و توسعه، در سال 2006 در زمينه محصولات و سيستم‌هاي جديد 7/5 ميليارد يورو بوده است. از اين مقدار، 28 درصد در اطلاعات و ارتباطات، 19 درصد اتوماسيون و كنترل، 20 درصد حمل ونقل، 16 درصد پزشكي، 9 درصد قدرت و 4 درصد روشنايي بوده است.
فرايند تحقيق و توسعه در زيمنس جهاني است. مراكز اصلي آن در آلمان، آمريكا، اتريش هندوچين مستقر هستند. از 150 مركز تحقيق و توسعه، بيش از نيمي از آن در خارج از آلمان قرار دارد. حدود 50 هزار نفر كاركنان تحقيق و توسعه در 40 كشور جهان پراكنده هستند.

فرهنگ و ارزشهاي سازماني
ارزشهاي اصلي در زيمنس شامل اصول شركت و سيستم‌هاي مديريتي است. هدف شركت مستحكم ساختن ارتباط با مشتريان است. شركت، نياز مشتري را در مركز فعاليتهاي خود قرار داده و معتقد است، موفقيت شركت به موفقيت مشتريان شركت وابسته است و بدين دليل مشتريان را قوي مي‌كند تا قدرت رقابتي خود را حفظ كند.
كليد سيستم مديريت زيمنس عبارت است از نوآوري، مشتري‌مداري و رقابت جهاني. شركت نوآوري را به پيش مي‌برد تا آينده را بسازد. كاركنان را توانمند مي‌سازد تا به عملكرد كلاس جهاني دست يابد. مسئوليت اجتماعي را مي‌پذيرد تا به پيشرفت جامعه كمك كند. ارزشهاي شركت را تقويت مي‌كند تا فرصتهاي جديد رشد فراهم شود. شركت، ارزشها را براي همه كاركنان فرمولي كرده و آن را به‌عنوان اساس فعاليتها قرار داده است. راهنماي اخلاق كسب وكار شركت در سال 2001 منتشر شد. اين ارزشها جزئي از قرارداد هريك از كاركنان است.

منابع انساني
توزيع جغرافيايي 474900 تن كاركنان شركت چنين است: آلمان 34 درصد، اروپا (غير از آلمان) 27 درصد، آمريكا 21 درصد، آسيا پاسفيك 15 درصد و آفريقا و خاورميانه 3 درصد. 27 درصد كاركنان زن هستند. 10 درصد مديران شركت را زنان تشكيل مي‌دهند. 36 درصد كل كاركنان تحصيلات دانشگاهي دارند كه 65 درصد آنان در رشته‌هاي مهندسي يا علوم تحصيل كرده‌اند. 33 درصد آموزش حرفه‌اي ديده‌اند و 31 درصد بقيه نيز بدون آموزش قبلي هستند. شركت براين باور است كه تنها كاركنان باانگيزه بالا مي‌توانند شركت را قادر سازند تا نيازهاي مشتريان و سهامداران را پاسخ گويد.
فرهنگ شركت، كاركنان را توانمند مي‌سازد تا همه استعدادهاي خود را بروز دهند و به‌كار گيرند. براي تعالي افراد راههاي زيرموردنظر شركت قرار دارد: دست‌يابي به فرهنگ عملكرد برتر، استقرار برنامه تعالي رهبري، افزايش ذخيره استعدادها و مستحكم‌كردن كارراهه كارشناسي. راهي كه زيمنس براي انگيزه دادن به كاركنان خود انتخاب كرده، عبارت است از گفت‌وگوي باز با كاركنان، درگيرساختن آنها درباره اهداف و دستاوردها و موفقيت توسعه شغلي آينده آنها. شركت محيط كاري خلق كرده است كه هريك از كاركنان دقيقا مي‌دانند چه انتظاري از آنها مي‌رود.
يك سيستم منظم بازخورد فراهم آمده است كه كاركنان مي‌توانند استعدادهاي خود را شكوفا سازند. استعدادهاي برتر از نظر زيمنس آناني هستند كه نتايج برجسته مي‌آفرينند. آنها رهبران آينده زيمنس هستند. توانايي شركت در قدرداني و رشد اين استعدادهاي برجسته، عامل اصلي در موفقيت شركت است.

فروش
در سال 2006، زيمنس با درآمد 100 ميليارد دلاري و سود خالص 8/2 ميليارد دلاري در رتبه 22 فهرست 500 شركت برتر جهاني قرار گرفت. تنها 21 درصد اين ميزان فروش در آلمان بوده است. 33 درصد در اروپا، 25 درصد آمريكا، 13 درصد آسياپاسفيك بوده و 8 درصد آفريقا و خاورميانه را شامل مي شده است. بدين ترتيب زيمنس در رتبه‌اي بالاتر نسبت به شركتهاي حوزه مهندسي الكتريك و الكترونيك مانند هيتاچي، ماتسوشيتا، سامسونگ، سوني و توشيبا قرار گرفته است.

بنيانگذار
ورنر زيمنس، چهارمين فرزند از 14 فرزند يك كشاورز اجاره نشين بود كه در عصر تحول صنعتي به‌دنيا آمد. از همان ابتدا به رشته برق علاقه‌مند بود و در سال 1847 همزمان با ساخت يك پوينتر تلگراف، با يوهان هالسكه، شركت مشترك تلگراف زيمنس – هالسكه را تاسيس كرد. شركت در دهه 1850، سفارش ساخت شبكه تلگراف كشور روسيه و سپس انگلستان را دريافت كرد. در سال 1866، زيمنس براساس كارهاي فارادي اصول ديناموالكتريك را كشف كرد و مسير استفاده از الكتريسيته به‌عنوان مولد قدرت را هموار كرد. حوزه مهندسي قدرت با همت او شكل گرفت و نام او با مهندسي برق مترادف گشت. نام آلماني كه توسط او ابداع شد الكتروتكنيك (Electrotechnic) بود. برهمين اساس اولين قطار برقي در برلين در سال 1879 راه‌اندازي شد. سال بعد اولين بالابر برقي و پس از آن اولين پله برقي در آلمان به‌كار گرفته شد. ورنر زيمنس علاوه بر آنكه يك فرد علمي و صنعتي و فني بود و در كسب و كار شم ويژه‌اي داشت، يك سياستمدار نيز محسوب مي شد. شعار او اين بود كه «من آينده را به پيشرفت زودگذر نمي فروشم».
مديرعامل
از سال 2005، كلاس كلاينفيلد به سمت مديريت عامل شركت زيمنس منصوب شد. او يازدهمين مديرعامل شركت محسوب مي شود. قبل از آن، كلاينفيلد عضو كميته اجرايي شركت بود. او پس از ورود به زيمنس در 1987 در حوزه‌هاي فروش و بازاريابي و سپس برنامه‌ريزي استراتژيك مشغول به كارشد. كلاينفيلد كه داراي دكتراي مديريت استراتژيك است، ارزشها را بنيان كار شركت مي‌داند. او معتقد است دانش فني كاركنان و كار تيمي اصلي‌ترين مزاياي رقابتي شركت محسوب مي‌شوند.
او برنامهFit 4 More را براي رشد شركت دنبال مي كند كه بر چهارعامل عملكرد، تعالي عملياتي، تعالي افراد و مسئوليت‌پذيري شركت تكيه دارد. اين برنامه اهداف روشن را تنظيم كرده است و شاخصهاي مورد نياز براي شتاب بخشيدن به تجديد استراتژي شركت را جهت رشد پايدار تعريف مي كند. اين برنامه يك رويكرد جامع به بهبود بهره‌وري و ارزش در شركت است.

آينده
شركت، نقشه و سناريوي آينده را در برنامه افق 2020 تعريف كرده است. براساس يك تحقيق مفصل انجام شده، شركت آنچه در 13 سال آينده در حوزه‌هاي اقتصاد، سياسي، فناوري و اجتماعي انتظار وقوع دارد، پيش‌بيني كرده است. شركت با رويكرد «تصاوير آينده» نگاهي 10 ساله، 20 ساله و 30 ساله به آينده دارد. هدف، عبارت است از تعيين فناوريهاي پيش رو و نيازهاي آتي مصرف‌كننده براي كشف امكانات كسب و كار جديد در حوزه‌هاي انرژي، اتوماسيون، مواد، سلامت و بهداشت، اطلاعات و ارتباطات، حمل ونقل و خدمات.

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب شناسه Yahoo
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   

   softpooya.com صفحه اول انجمن -> SIMATIC S7-300

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1
  
نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت

  


 


Forums ©
صفحه اصلي  |  تبليغات صنعت ايران  |  فروشگاه تخصصي برق   |  انجمن كنترل و ابزاردقيق  |  تبليغات  |  تماس با ما

کلیه حقوق این سایت برای گروه مهندسي سافت پويا محفوظ است

Powered by PHPNuke.ir